Invoices, warehouses, CRM
Fast, easy and convenient
Umowa leasingu

Rating:
5.0
Popularity:
Low
Author: Biurokrata.pl
Published: 07/18/2016

Umowa leasingu



Umowa leasingu, początkowo funkcjonująca w polskiej praktyce gospodarczej jako umowa nienazwana, z czasem doczekała się regulacji w kodeksie cywilnym, stając się umową nazwaną.
Tags:
This e-document has no tags definied.

Dokumenty w tej samej kategorii
Uchwała zarządu o zmianie adresu spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną działalnością czasami wiąże się ze zmianą adresu. Adres, czyli informacja o tym, gdzie znajduje się konkretny budynek, jest wykorzystywana dla celów określenia podstawowych danych firmy już podczas jej rejestracji. 



Oświadczenie o kompensacie

Kompensata to jedna z metod rozliczeń zobowiązań. Polega na bezgotówkowym rozliczeniu wzajemnych należności i zobowiązań pomiędzy kontrahentami.



Add comment

Your rate:


0

Comments  (0)

----
E-document: Author:

Czym jest leasing? 


Leasing ma współcześnie bardzo duże znaczenie gospodarcze, dzięki niemu bowiem możliwe jest korzystanie z przedmiotu leasingu przez określony czas (zbliżony do okresu jego gospodarczej używalności), angażując w to niewielki kapitał. Należy pamiętać, że ustawy podatkowe dzielą leasing na dwie kategorie: leasing operacyjny oraz finansowy (z czego bardziej opłacalny dla korzystającego z przedmiotu leasingu jest leasing operacyjny).

Najważniejszą zaletą umowy leasingowej są korzyści podatkowe

: w przypadku leasingu operacyjnego wydatki poniesione na opłaty leasingowe można wliczyć bezpośrednio w koszty bieżącej działalności gospodarczej, bez konieczności dokonywania odpisów amortyzacyjnych, które są wymagane w sytuacji nabycia rzeczy na własność (również jeśli płatność rozłożona jest na raty).

Rata leasingowa jest więc kosztem uzyskania przychodu (a więc zmniejsza podstawę opodatkowania).

Kolejnym plusem jest to, że korzystający ma wyłączne prawo korzystania z przedmiotu leasingu (ekonomicznie prawo to nie różni się od własności)

, a płatność jest rozłożona w czasie.
Opłaty leasingowe mogą być zaś pokrywane z bieżących dochodów.


Do góry